Last minute zájezdy Letenky Rakousko další země

Lyžování v Rakousku

Rakousko bývá označováno jako kolébka alpského lyžování a také jako mekka lyžařů. Právě v Rakousku byla otevřena první sjezdovka, první lyžařská škola a bylo zde vynalezeno vázání pro sjezd. Lyžování tu souvisí s každodenním životem místních obyvatel, rekreace na lyžích je zde podstatný zdroj ekonomických příjmů a důležitým faktorem pro hospodářství celé země. Je zde okolo 22 000 km sjezdových tratí v nadmořských výškách až do 3 000 m. nad mořem, přes 3 500 lanovek a také 8 ledovcových areálů, kde se dá lyžovat po celý rok. Rakousko má velmi vysoký standard služeb instruktorů, ty nejmodernější vleky, mnoho snowboardových parků a lyžuje se většinou nad úrovní lesa. Pro nás je lyžování v Rakousku velmi výhodné, protože je to naše sousední země a poměr ceny a kvality lyžařských radovánek i ubytování je zde optimální.

Lyžařská střediska v Rakousku

Rakousko je nepochybně lyžařskou velmocí, nabízí menší areály pro lyžování ale i velká střediska, která vám nyní přiblížíme. Nejznámějším je samozřejmě Hintertuxský ledovec, který leží v Tyrolsku, je to jediné místo, kde se dá opravdu lyžovat úplně po celý rok. Je zde 225 km špičkových tratí i snowpark.

Dalším střediskem je Dachstein, jsou zde převážně červené sjezdovky, zasazené do nádherné krajiny. Je tu celkem 7 dílčích středisek v této oblasti a ta jsou vzájemně propojena lanovkami.

Historické město Bad Gastein je velmi důležitou lyžařskou oblastí, která skýtá 4 propojená střediska s 200 km sjezdovek. Největším střediskem je ale Brixental, je zde propojeno 9 sjezdovek v blízkosti hory Hohe Salve, toto středisko každoročně vítězí v mezinárodních soutěžích.

Nejoblíbenějším střediskem v Rakousku je bezpochyby Kaprun, leží na úpatí ledovce Kitzsteinhorn, i v létě je zde přírodní sněhová pokrývka. Tratě jsou zde uzpůsobené pro začátečníky i pokročilé, jsou tu také 3 snowparky a velký počet černých sjezdovek. Zde je skutečný ráj pro lyžaře a pokud se chystáte lyžovat do Alp, věřte, že Rakousko je správná volba.